NASZA ZIEMIA, NASZA PLANETA

Ogólnopolski proekologiczny program społeczny DBAMY I MAMY

 

Stowarzyszenie E.Leclerc będąc jedną z największych sieci handlowych w Polsce, stoi na stanowisku, że działalność biznesowa nie może koncentrować się wyłącznie na wynikach ekonomicznych. Dlatego od wielu lat fundamentem strategii E.Leclerc zarówno w kraju jak i na świecie, stały się działania służące zrównoważonemu rozwojowi firmy, skierowane zarówno do pracowników firmy, jak i środowiska zewnętrznego. Świadomość odpowiedzialności społecznej E.Leclerc stała się już trwałym elementem prowadzonego biznesu.

DBAMY I MAMY

Jednym z przykładów takiej odpowiedzialności jest proekologiczny program
Dbamy i mamy – skierowany do społeczności lokalnych – szkół, stowarzyszeń, firm i osób prywatnych.

Główną ideą projektu jest zaangażowanie różnych środowisk we wspólne działania proekologiczne
i zwrócenie uwagi na problem, jakim jest coraz większe zaśmiecenie przestrzeni wokół nas.

PROEKOLOGICZNIE

Poprzez program Dbamy i mamy E.Leclerc chce nie tylko realnie uporządkować tereny, które tego wymagają, ale także zwrócić uwagę na potrzebę szukania rozwiązań rosnącego problemu zaśmiecenia. Dzięki zaangażowaniu jak największej liczby osób, edukację oraz wspieranie oddolnych inicjatyw i realizację wieloetapowych działań E.Leclerc pragnie wpływać na zmianę postaw, nawyków, przekonań i przyzwyczajeń społeczeństwa.

Proekologiczne działania prowadzone są przez wiele miesięcy a ich zwieńczeniem jest wielki finał, czyli wspólne sprzątanie Ziemi organizowane w poszczególnych regionach, któremu towarzyszą kiermasze zdrowej żywności
i produktów regionalnych, konkursy, wystawy, warsztaty ekologiczne.

Strona wykorzystuje cookie zapisując dane użytkownika.
Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki Polityka prywatności.

OK